מבוגרים רבים חווים משברים כאשר הם מגיעים לשלב מסוים בחייהם ומגלים כי הם אינם נמצאים היכן שרצו להיות לפני כמה שנים, שהמטרות אותן רצו להשיג בגיל צעיר יותר אינן נמצאות בהישג יד, או כאשר הם חווים כישלון מתמשך בתחום מסוים.

טיפול רגשי נעשה לרוב באמצעות שיחה, אך הוא יכול להתבצע גם בדרכים שאינן מילוליות כגון תרפיה במוזיקה, באומנות, תנועה וכו'. הפגישה בין המטפל למטופל נעשית בדרך כלל פעם בשבוע ומשך התהליך תלוי בשיטת הטיפול, מצב המטופל ובקצב ההתקדמות שלו.

במהלך טיפול רגשי, מבוגרים יכולים ללמוד על מצבם ועל מצבי הרוח, הרגשות, המחשבות וההתנהגויות שלהם. כמו כן, שיטות שונות של תרפיה מאפשרות לאנשים ללמוד איך לקחת שליטה על חייהם וכיצד להגיב במצבים מאתגרים בעזרת כישורי התמודדות בריאים יותר.

קיימים סוגים רבים של טיפולים רגשיים למבוגרים ולכל סוג טיפול גישה שונה, כאשר השיטה המתאימה ביותר עבורכם תלויה מאוד במצבו האישי של המטופל ובבעיות הרגשיות עמן הוא מתמודד.

למי מתאים טיפול רגשי?

אם אתם סובלים מהקשיים הבאים, טיפול רגשי עשוי לסייע לכם בשינוי דפוסי ההתנהגות והמחשבה שלכם ולסייע להתמודד טוב יותר עם מצבים שונים כדי לשפר את איכות חייכם.

קשיים נפשיים

דיכאון, חדרה, טראומה פיזית או נפשית או בדידות עלולים לשבש את חיינו ולגבות מאיתנו מחיר רגשי וחברתי גבוה. הטיפול הרגשי מסייע להתמודד עם הקושי, לחיות איתו במקום לתת לו לנהל את חיינו.

קשיים במערכות יחסים

אם אתם מתקשים לנהל קשרים זוגיים, מתקשים לנהל יחסים אישיים עם חברים או קרובי משפחה או חווים כשלים בתקשורת עם הסובבים אתכם, טיפול רגשי יכול להתיר את הקשרים, לסייע לכם לבחון מה המקור שלהם ולשנות את דפוסי ההתנהגות.

דפוסי התנהגות מזיקים

אם אתם סובלים מהתמכרויות שונות, התנהגות שמזיקה לכם או לסובבים אתכם, חשש או קושי להתנסות בדברים חדשים, טיפול רגשי יסייע לכם להפוך למודעים למקור הקושי, להשתחרר ממנו ולסגל דפוסי התנהגות חדשים וחיוביים יותר.

קושי במימוש הפוטנציאל האישי

פעמים רבות, אנשים אשר אינם מצליחים או אינם יודעים כיצד להביא לידי ביטוי את כישרונם הייחודי חווים תסכול וריקנות המשליכים על שאר תחומי חייהם. טיפול רגשי מסייע בהבלטת התכונות והכישרונות הייחודיים והדרכים למימושם כדי שהאדם יוכל לבטא את עצמו באופן משמעותי.

הטיפולים מתקיימים בקליניקה שלי בקרית השרון, נתניה. הטיפול מתקיים פעם בשבוע בשעה קבועה למשך 45 דקות.

עלות הטיפול למפגש.