כולנו עברנו את זה. גיל ההתבגרות יכול להיות מאתגר מאוד: התפתחות גופנית, שינויים הורמונליים והצפה רגשית לצד רצון להצלחה לימודית וחברתית. המתבגר מרגיש המון לחץ. החיים נראים כמו רכבת הרים מטורפת ויש תחושה שלפעמים האחרים לא מבינים מה עובר על המתבגר. יחד עם זאת, גיל ההתבגרות יכול להיות גם הזדמנות לצמיחה, התפתחות וקבלה עצמית.

מטרתם העיקרית של מפגשים אלו הינה לספק למתבגרים מקום מכיל ובטוח לחקור את עולמם הפנימי, לשפר את הדימוי והבטחון העצמי שלהם ולספק מקום בו יוכלו לדבר על אתגרים שונים אשר הם חווים בתקופה הזאת.

לשם כך נפתחות קבוצות קטנות (בנות 4-6 מתבגרים) לבנות ולבנים בגילאי 12-18 (לפי קבוצות גיל). שם נוכל לדבר על הכל ולחקור באמצעות מוזיקה, אומנות, משחק ומילים את התקופה המרתקת הזאת.

למי נועדו הקבוצות:

הקבוצות נועדו לבני נוער בגילאי 12-18 מהחינוך הרגיל . ישנה חלוקה לפי קבוצות גיל.

איך זה עובד?

בשלב הראשון אני מקיימת שיחה טלפונית עם ההורים על מנת לקבל תמונה מלאה על המתבגר. בנוסף, במסגרת השיחה אני אספר להורה על התנהלות הקבוצה ואענה על השאלות של ההורה.

בשלב השני, אני מקיימת פגישה אישית עם המתבגר, בלי ההורה. לפגישה יש כמה מטרות. ראשית, חשוב לי לייצור קשר ראשוני עם המתבגר כדי שהוא יכיר אותי ואת חדר הטיפולים. כך, רמת הלחץ שלו תרד, כאשר יכנס פעם ראשונה לקבוצה. שנית, חשוב לי להכיר את המתבגר ולבחון אם הוא מתאים לעבודה קבוצתית. זאת על מנת למנוע עגמת נפש מיותרת למתבגר ולהוריו. לעתים, המתבגר מוצף מאוד בקשיים האישיים שלו ועדין לא פנוי לעבודה קבוצתית והקבוצה, במקום לעזור, רק תציף אותו ותגרום לתסכול מיותר. במקרים כאלה רצוי להתחיל עם המתבגר בעבודה פרטנית ולאחר מכן לצרף אותו לקבוצה.

הפגישה הינה בתשלום נפרד בסך .

בשלב השלישי, המתבגר מצטרף לקבוצה.

הקבוצות מתקיימות פעם בשבוע למשך 45 דקות בשעה קבועה. הקבוצות מתחילות אחרי החגים ונמשכות עד סוף יולי. ניתן להצטרף גם באמצע השנה.

מיקום הקבוצות:

הקבוצות מתקיימות בקליניקה שלי בקרית השרון, נתניה.

עלות הקבוצה: לחודש.